Színházlátogatás

2018. április 12-én iskolánk 30 felső tagozatos tanulója jutalom színházlátogatáson vett részt a Kecskeméti Katona József Színházban. Szergej Prokofjev Rómeó és Júlia táncszínházi előadását tekintettük meg a Kelemen László Kamaraszínházban Kecskemét City Balett közreműködésével. Ez alkalommal a darab rendezője (koreográfusa is egyben) hosszabb rendhagyó irodalomórával kezdte az előadást, hiszen nem egy hagyományos, kommunikációra épülő színpadi előadásban volt részünk. A Rómeó és Júlia története verbális kommunikáció nélkül, táncban, csupán a testbeszéd elemeit felhasználva jelent meg a színpadon. A rendező lépésről lépésre vezette be a tanulókat a dráma világába, felelevenítette a cselekményt, illetve a nem verbális kommunikáció színpadi értelmezését készítette elő. A klasszikus történetet a fiatalok nézőpontjából, humorral átszőtt, helyenként ironikus módon jelenítették meg a színpadon a semmiképpen sem klasszikus balett-előadásban. Ismét egy szép színházi élménnyel gazdagodtunk: a darab örök kérdései a mai korra reflektálva, a fiatalok szemüvegén át mutatta be az őket körülvevő világot. Köszönjük a lehetőséget diákjaink nevében.

Színné Fehér Ildikó

IMG_0249 IMG_0260 IMG_0259 IMG_0258 IMG_0257 IMG_0255 IMG_0254 IMG_0253