Kistérségi Kémia Verseny

Ebben az évben is megrendezésre került a kistérségi kémia verseny Tiszakécskén. Iskolánkat két 7/A osztályos tanuló képviselte, Szűcs Kornél László és én Végh Zsófia. Minket Bánfalviné Tamáska Mária szaktanár és osztályfőnök készített fel, illetve ő vitt bennünket a versenyre. A feladatok megoldására 1 óra állt rendelkezésünkre. Amikor letelt az idő a kisérőtanárok kijavították a feladatokat. Rövid szünet következett, majd az eredmény kihirdetésére került sor. Kornél második helyezést ért el, én pedig nyolcadik lettem. A feladatok nem voltak olyan nehezek, mint amire számítottunk, de könnyűnek sem nevezném őket. Nagyon nagy élmény volt számunkra, hogy összemérhettük tudásunkat más iskolák tanulóival, köztük olyanokkal is, akik nem csak heti másfél órában tanulják a
kémiát, hanem szakkörön is részt vesznek.

SAM_7623