Tanév rendje 2019/2020

A 2019/2020-as TANÉV RENDJE

A tanév első napja: 2019. szeptember 2. (hétfő)

A tanév záró napja: 2020. június 15. (hétfő)

Tényleges tanítási napok száma 180

Az első félév: 2020. január 24-ig tart (péntek)

Értesítés a tanulók első félévi eredményeiről: 2020. január 31.

Az első és a második félév lezárását követő tizenöt napon belül az iskoláknak nevelőtestületi értekezleten el kell végezniük a pedagógiai munka elemzését, értékelését, hatékonyságának vizsgálatát. A nevelőtestületi értekezletről készített jegyzőkönyvet tájékoztatás céljából meg kell küldeni a Fenntartónak.

A tankötelesek beíratása: 2020 tavasza, mely központilag szabályozott.

A szünetek rendje:

Őszi szünet: 2019. október 26 – 2019. november 03-ig tart.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2019. október 25. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap: 2019. november 4. (hétfő)

Téli szünet: 2019. december 21 – 2020. január 05-ig tart.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2019. december 20. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap: 2020. január 6. (hétfő)

Tavaszi szünet: 2020. április 09 – 2020. április 14-ig tart.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2020. április 08. (szerda)

A szünet utáni első tanítási nap: 2020. április 15. (szerda)

Munkaszüneti napok:

  • 2019. október 23. /szerda/ Az 1956-os Forradalom – és Szabadságharc évfordulója
  • 2019. november 1. /péntek/ Mindenszentek
  • 2019. december 24. 25. 26. /kedd – szerda - csütörtök/ Karácsony
  • 2020. január 1. /szerda/ Újév
  • 2020. március 15. /vasárnap/ Nemzeti ünnep
  • 2020. április 10. /péntek/ Húsvét Nagypéntek
  • 2020. április 13. /hétfő/ Húsvét
  • 2020. május 1. /péntek/
  • 2020. június 01. /hétfő/ Pünkösd
  • 2019. december 07. szombat /2019. december 24. kedd pihenőnap/
  • 2019. december 14. szombat /2018. december 27. péntek pihenőnap/

Tanítási nap munkarend átszervezés miatt:

Tanítási nélküli munkanapok az általános iskolákban:

Diák-önkormányzati, Családi-és Egészségnap 2019. szeptember 28. szombat /2020. június 15-e helyett/ 1 nap
Farsangi bál 2020. február 22. szombat Cserkeszőlő

2020. február 15. szombat Szelevény – Tiszasas /2020. április 15. szerda helyett/

1 nap
Pályaorientációs nap 2020. március 5. csütörtök 1 nap
Differenciált Fejlesztés Heterogén Tanulócsoportokban – szakmai nap tavasszal 1 nap
A Cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola 60. évfordulójának megünneplése

Családi- és Gyereknap 2020. június 6. /2020. április 17. péntek helyett/

1 nap
Tanulmányi kirándulás 2020. június 10-11-12. (szerda - csütörtök – péntek) 1 nap
Összesen: 6 nap

A tavaszi szünet időpontját az alábbiak szerint módosítja Munkatervünk

2020. április 9. csütörtök munkanap, helyette 2020. április 16. csütörtök a szünet. Így a tavaszi szünet 2020. április 10 – 2020. április 19-ig tart.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2020. április 09. (csütörtök)

A szünet utáni első tanítási nap: 2020. április 20. (hétfő)

Tantestületi értekezletek rendje:

Megnevezése Ideje Helye
Alakuló értekezlet 2019. augusztus 21. 8 óra Cserkeszőlő
Tanévnyitó értekezlet 2019. augusztus 30. 8 óra Cserkeszőlő
Nevelési értekezlet (őszi) 2019. november Cserkeszőlő
Osztályozó értekezlet (félévi) 2020. január24. 14 óra Cserkeszőlő
Félévi értekezlet 2020. február 3. 14 óra Cserkeszőlő
Nevelési értekezlet (tavaszi) Differenciált Fejlesztés Heterogén Tanulócsoportokban – szakmai nap Cserkeszőlő
Osztályozó értekezlet (év végi) 2020. június 05. 14 óra Cserkeszőlő
Tanévzáró értekezlet 2020. június 19. 9 óra Cserkeszőlő
Vezetői értekezletek „A” hét hétfő 14 óra Cserkeszőlő
Munkaértekezletek Keddenként 16 óra 30 perctől

Szükség szerint

Cserkeszőlő
Munkaközösségi foglalkozások A munkaközösségi terv szerint

A szülői értekezletek rendje:

  • 2019. szeptember (beosztás szerint)
  • 2020. február (beosztás szerint)

Fogadó órák: 16 órától /az iskolavezetésnek is/

  • 2019. november 4.
  • 2019. december 2.
  • 2020. január 6.
  • 2020. március 2.
  • 2020. április 6.
  • 2020. május 4.
  • Anyakönyvek kitöltése 2019. szeptember 15.
  • Tanmenetek, foglalkozási tervek feltöltése a megadott felületre 2019. szeptember 20-ig a munkaközösség vezetőknek, akik ellenőrzik a munkatervben rögzítettek, valamint az adott csoportra történő megjelenését a foglalkozási tervekben, tanmenetekben.
  • Napközis, diák-önkormányzati munkatervek: 2019. szeptember 06.
  • Sportköri munkatervek, szakköri /tehetséggondozó/ munkatervek: 2019. szeptember 06.
  • Osztályozó vizsga: Félévkor: 2020. január 21-22. hétfő-kedd

Egyéb határidők:

Tanév végén: 2020. június 04-05. csütörtök-péntek

7. ISKOLAI ÜNNEPSÉGEK, RENDEZVÉNYEK

1. Tanévnyitó ünnepség

2019. augusztus 29. (csütörtök) 17 óra Cserkeszőlő

Felelős: Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

2019. augusztus 29. 14 óra Szelevény

Felelős: Czakó Tiborné

2019. augusztus 29. 15 óra 30 perc Tiszasas

Felelős: Czakó Tiborné

2. Diák-önkormányzati nap – Családi nap - Egészségnap

2019. szeptember 28. (szombat)

Felelős: Nagy Szilvia

Tiszasas: 2019. szeptember 14. (szombat) Varga Imréné

Sárközi Zsuzsanna

minden osztályfőnök

testnevelő tanárok

3. „TeSzedd” akció

2019. szeptember

Felelős:
Színné Fehér Ildikó

Ponyokai Tiborné

Czakó Tiborné Tiszasas - Szelevény

4. Iskolamaraton

2019. szeptembertől 2020. májusig 7 alkalom 1-6. évfolyam

Felelős: Gyóllai László

Szabó Péter

Gödön Marianna

Dariné Benedek Ildikó

Tiszasas: Szabó Péter

Szelevény: Gyóllai László

5. Az aradi vértanúk napja

2019. október 04. (péntek) 10 óra

Felelős: Gödön Marianna (6/a. osztály)

Mravik Mária (6/b osztály)

Szelevény 13 óra - Nagy Éva (3. osztály)

Tiszasas 14 óra - Kelemenné Almási Andrea (3. osztály)

6. A Zene Világnapja – Idősek napja

2019. október 01. (kedd) 17 óra

Felelős: Molnárné Kis Erika

Borsos – Janics Katalin

minden osztályfőnök

7. Az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója

2019. október 22. (kedd) 10 óra

Felelős: Nagy Szilvia

Színné Fehér Ildikó

Szelevény 14 óra - Sárközi Zsuzsanna (4. osztály)

Tiszasas 13 óra - Varga Imréné (4. osztály)

8. Hulladékgyűjtés

2019. október

Felelős: DÖK

9. Halloween buli

2019. október 24. (csütörtök)

Szelevény – Tiszasas

2019. október 25. (péntek)

Felelős: Czakó Tiborné

DÖK

10. Móra hét

2019. november 04 – 08.

Felelős: Czakó Tiborné – Sárközi Zsuzsanna

11. Nyílt tanítási nap

2019. november 11. (hétfő) Cserkeszőlő

2018. november 12. (kedd) Szelevény – Tiszasas

Felelős: Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Színné Fehér Ildikó

Ponyokai Tiborné

Czakó Tiborné

12. Kísérletek délutánja 5. és 6. osztályosok részére

2019. november 21. (csütörtök) 14 óra

Felelős: Kiss István

13. Télapó buli

2019. december 06. (péntek)

Felelős:

Cserkeszőlő: 2. 3. 5/a. 5/b. 8/a. 8/b. osztályok és osztályfőnökeik

Nagy Szilvia

Szelevény: Czakó Tiborné – Sárközi Zsuzsanna

Tiszasas: Czakó Tiborné – Varga Imréné

14. Központi felvételi jelentkezési lapok továbbítása

2019. december 6.

Felelős: Nagy Szilvia

Színné Fehér Ildikó

15. Karácsonyi műsor

2019. december 19. (csütörtök) 17 óra Cserkeszőlő

2019. december 18. (szerda) 13 óra Szelevény

2019. december 18. (szerda) 13 óra Tiszasas

Felelős: Cserkeszőlő: 2. 4/a. 4/b. 5/a. 5/b. 6/a. 6/b. osztályok és osztályfőnökeik

Énekkar – Borsos - Janics Katalin

Szelevény: Sárközi Zsuzsanna

Tiszasas: Varga Imréné – Kelemenné Almási Andrea

16. Karácsonyi és Évbúcsúztató összalkalmazotti vacsora

2019. december 20. (péntek) 17 óra

Felelős: Molnárné Kis Erika

17. Félévi zenevizsga

2020. január 15-16. (szerda - csütörtök)

Felelős: Molnárné Kis Erika

Borsos – Janics Katalin

zenetanárok

18. Központi írásbeli felvételi vizsgák

2020. január 18.

Felelős: Nagy Szilvia

Színné Fehér Ildikó

19. Diákközgyűlés

2020. január 20. (hétfő) 6. óra

Felelős: Molnárné Kis Erika

Nagy Szilvia

Szelevény 2020. január 21 (kedd) 5. óra

Felelős: Czakó Tiborné

Sárközi Zsuzsanna

Tiszasas 2020. január 22 (szerda) 5. óra

Felelős: Czakó Tiborné

Varga Imréné

20. Sportdélután – korcsolyázás

2020. január - február

Felelős: Gyóllai László

Gödön Marianna

Szabó Péter

Dariné Benedek Ildikó

21. Jótékonysági bál

2020. február 08. (szombat) 18 óra

Felelős: Molnárné Kis Erika

minden pedagógus

tánctanárok, zenetanárok DÖK, SZMK

22. Továbbtanulási lapok továbbítása

Határidő: 2020. február 19.

Felelős: Nagy Szilvia

Színné Fehér Ildikó

23. Farsang

2020. február 22. (szombat) Cserkeszőlő

Felelős: 1. 4/a. 4/b. 6/a. 6/b. 7/a. 7/b osztályok és osztályfőnökeik

Nagy Szilvia

2020. február 15. (szombat) Tiszasas – Szelevény

Felelős: Czakó Tiborné – Varga Imréné – Kelemenné Almási Andrea

Felelős: Czakó Tiborné – Sárközi Zsuzsanna

24. Pályaorientációs nap „MÜSZI kavalkád”

2020. március 05. (csütörtök)

Felelős: Ponyokai Tiborné

Színné Fehér Ildikó

Szelevény: Czakó Tiborné

Tiszasas: Czakó Tiborné

25. Iskolanyitogató

2020. március 09 - 10. (hétfő-kedd)

Felelős: Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Ponyokai Tiborné

Kissné Lele Tünde

Szelevény: Czakó Tiborné – Nagy Éva

Tiszasas: Czakó Tiborné – Kelemenné Almási Andrea

26. Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója

2020. március 13. (péntek) 10 óra

Felelős: 4/a. és 4/b osztályok

Ponyokai Tiborné – Gál Gabriella

Szelevény: 2020. március 13. (péntek) 9 óra

Felelős: Czakó Tiborné – Sárközi Zsuzsanna

27. Ünnepi szavalóverseny

2020. március 13. (péntek) 14 óra Tiszasas

Felelős: Czakó Tiborné

Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

magyart tanító pedagógusok

28. Digitális témahét

2020. március 23-27.

Felelős: Kiss István

Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Szelevény: Kerekesné Batki Szilvia

Tiszasas: Kelemenné Almási Andrea

29. Tavaszi Nevelési Értekezlet

Téma: Komplex Alapprogram szakmai nap

2020. április

Felelős: Molnárné Kis Erika

30. Április 11. A költészet napja – Ünnepi műsor

2020. április 08. (szerda) 10 óra

Felelős: Kerekes Zoltán

Vákiv Marietta

5/a. 5/b. osztályok és osztályfőnökeik

Tiszasas

2020. április 08. (szerda) 13 óra

Felelős: Kelemenné Almási Andrea

Szelevény

2020. április 08. (szerda) 14 óra

Felelős Nagy Éva

31. Nyílt tanítási nap

2020. április 22. (szerda) Cserkeszőlő

2019. április 23. (csütörtök) Szelevény – Tiszasas

Felelős: Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Ponyokai Tiborné

Színné Fehér Ildikó

Tiszasas: Czakó Tiborné

Szelevény: Czakó Tiborné

32. Első osztályosok beíratása

2020. április

Felelős: Rozmisné Oláh Katalin iskolatitkár

Csercsinszky Éva iskolatitkár

Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Tiszasas: Czakó Tiborné

Szelevény: Czakó Tiborné

33. A Föld napja osztálykeretben, virágültetés

2020. április 22. (szerda)

Felelős: Gödön Marianna

Mravik Mária (6/a; és 6/b; osztályok)

Varga Imréné – Tiszasas

Sárközi Zsuzsanna – Szelevény

34. Kísérletek délutánja 5. és 6. osztályosok részére

2020. április 24. (péntek) 14 óra

Felelős: Kiss István

35. Anyák napja

2020. május 4-5-6. (hétfő – kedd - szerda) 16 óra Cserkeszőlő

Felelős: alsós osztályfőnökök

Ponyokai Tiborné

2020. május 4. (csütörtök) 16 óra Tiszasas – Szelevény

Felelős: Czakó Tiborné

36. Jászkun Redemptió május 6.

2020. május 6. (szerda) 8 óra Cserkeszőlő

10 óra Szelevény

11 óra Tiszasas

Felelős: Nagy Szilvia

Czakó Tiborné

37. „Határtalanul” Pályázat

A 7. évfolyamosok tanulmányi kirándulása Erdélybe

2020. május 4 – 8.

Felelős: Czakó Tiborné

Borsos – Janics Katalin

38. Hulladékgyűjtés

2020. május 22. (péntek)

Felelős: DÖK

39. Idegen nyelvi kompetenciamérés 6-8. évfolyamok

2020. május 20. (szerda)

Felelős: Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Kerekes Zoltán

Nagy Szilvia

Színné Fehér Ildikó

40. Kompetenciamérés 6-8. évfolyamok

2020. május 27. (szerda)

Felelős: Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Színné Fehér Ildikó

Dezső Dóra

Tóth Emma

Ponyokai Tiborné

Gödön Marianna

Kiss István

41. Zenevizsga

2020. május 27-28. (szerda - csütörtök) 15 óra

Felelős: zenetanárok

Borsos Janics Katalin

minden osztályfőnök

42. Nemzeti Összetartozás napja

2020. június 4. (csütörtök) 10 óra

Felelős: Borsos – Janics Katalin

Czakó Tiborné

Tiszasas 2020. június 4. (csütörtök) 14 óra

Szelevény 2020. június 4. (csütörtök) 13 óra

Felelős: Czakó Tiborné

43. A Cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola 60. évfordulójának ünnepe

Családi- és Gyermeknap

2020. június. 6. /szombat/

Felelős: Molnárné Kis Erika

DÖK

minden pedagógus

44. Silver Vizsgabál

2020. június 08. (hétfő)

16 óra Cserkeszőlő

13 óra Tiszasas

14,30 óra Szelevény

Felelős: tánctanárok

minden osztályfőnök

45. Ballagás

2020. június 13. (szombat) 10 óra

Felelős: Nagy Szilvia

Színné Fehér Ildikó

Borsos – Janics Katalin

Czakó Tiborné

46. Tanévzáró

2020. június 22. (hétfő) 16 óra Cserkeszőlő

Felelős: Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

2020. június 22. (hétfő) 14 óra Tiszasas

Felelős: Czakó Tiborné

2020. június 22. (hétfő) 13 óra Szelevény

Felelős: Czakó Tiborné

47. Tantestületi Tanulmányi kirándulás

2020. június 18. (csütörtök)

Felelős: Molnárné Kis Erika

48. Erzsébet Napközis Tábor Pályázat

2020. június 22 – 26.

Felelős: Ponyokai Tiborné - Cserkeszőlő

Varga Imréné - Tiszasas

Sárközi Zsuzsanna – Szelevény

49. Erzsébet Tábor Ott alvós Élménytábor Pályázat

2020. július – augusztus

Felelős: Nagy Szilvia – Cserkeszőlő