Tanév rendje 2018/2019

A 2018/2019-es TANÉV RENDJE

 

A tanév első napja: 2018. szeptember 3. (hétfő)

A tanév záró napja: 2019. június 14. (péntek)

Tényleges tanítási napok száma 181

Az első félév: 2019. január 25-ig tart (péntek)

Értesítés a tanulók első félévi eredményeiről: 2019. február 1.

Az első és a második félév lezárását követő tizenöt napon belül az iskoláknak nevelőtestületi értekezleten el kell végezniük a pedagógiai munka elemzését, értékelését, hatékonyságának vizsgálatát. A nevelőtestületi értekezletről készített jegyzőkönyvet tájékoztatás céljából meg kell küldeni a Szülői Munkaközösségnek az Intézményi Tanácsnak és a Fenntartónak.

A tankötelesek beíratása: 2019 tavasza, mely központilag szabályozott.

A szünetek rendje:

Őszi szünet: 2018. október 29 – 2017. november 02-ig tart.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2018. október 26. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap: 2018. november 5. (hétfő)

Téli szünet: 2018. december 27 – 2018. január 02-ig tart.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2018. december 21. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap: 2019. január 3. (csütörtök)

Tavaszi szünet: 2019. április 18 – 2019. április 23-ig tart.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2019. április 17. (szerda)

A szünet utáni első tanítási nap: 2019. április 24. (szerda)

Munkaszüneti napok:

  • 2018. október 23. /kedd/ Az 1956-os Forradalom – és Szabadságharc évfordulója
  • 2018. november 1. /csütörtök/ Mindenszentek
  • 2018. december 24. 25. 26. /hétfő – kedd - szerda/ Karácsony
  • 2019. január 1. /kedd/ Újév
  • 2019. március 15. /péntek/ Nemzeti ünnep
  • 2019. április 19. /péntek/ Húsvét Nagypéntek
  • 2019. április 22. /hétfő/ Húsvét
  • 2019. május 1. /szerda/
  • 2019. június 10. /hétfő/ Pünkösd

Tanítási nap munkarend átszervezés miatt:

  • 2018. október 13. szombat /2018. október 22. hétfő pihenőnap/
  • 2018. november 10. szombat /2018. november 02. péntek pihenőnap/
  • 2018. december 01. szombat /2018. december 24. hétfő pihenőnap/
  • 2018. december 15. szombat /2018. december 31. hétfő pihenőnap/

Tanítási nélküli munkanapok az általános iskolákban:

Diák-önkormányzati, Családi-és Egészségnap 2018. október 13. szombat 1 nap
Pályaorientációs nap 2018. október 26. péntek 1 nap
Farsangi bál 2019. február 23. szombat Cserkeszőlő

2019. február 16. szombat Szelevény – Tiszasas (pedagógus továbbképzésre fordított idő helyett)

1 nap
Komplex Alapprogram Pedagógus Továbbképzés /tavasszal/ 2 nap
Tanulmányi kirándulás 2019. június 12-13-14. (szerda - csütörtök – péntek) 1 nap

 

Összesen: 6 nap

Tantestületi értekezletek rendje:

Megnevezése Ideje Helye
Alakuló értekezlet 2018. augusztus 23. 9 óra Cserkeszőlő
Tanévnyitó értekezlet 2018. augusztus 30. 9 óra Cserkeszőlő

 

Nevelési értekezlet (őszi) 2018. augusztus 27. 9 óra Szolnok
Osztályozó értekezlet (félévi) 2019. január25. 14 óra Cserkeszőlő
Félévi értekezlet 2019. február 4. 14 óra Cserkeszőlő
Nevelési értekezlet (tavaszi) Egyeztetésre vár /KAP továbbképzés/ Cserkeszőlő
Osztályozó értekezlet (év végi) 2019. június 11. 14 óra Cserkeszőlő
Tanévzáró értekezlet 2019. június 19. 9 óra Cserkeszőlő
Vezetői értekezletek Minden hónap első hétfő 14 óra Cserkeszőlő
Munkaértekezletek Keddenként 16 óra 30 perctől

2018. szeptember 18.

2018. október 16.

2018. november 27.

2018. december 11.

2019. február 26.

2019. március 19.

2019. április 16.

2019. május 21.

Cserkeszőlő
Munkaközösségi foglalkozások A munkaközösségi terv szerint  

A szülői értekezletek rendje:

  • 2018. szeptember (beosztás szerint)
  • 2019. február (beosztás szerint)

Fogadó órák: 16 órától /az iskolavezetésnek is/

  • 2018. november 5.
  • 2018. december 3.
  • 2019. január 7.
  • 2019. március 4.
  • 2019. április 1.
  • 2019. május 6.

Egyéb határidők:

  • Anyakönyvek kitöltése 2018. szeptember 15.
  • Osztálynaplók, napközis naplók csoportnaplók kitöltése, aláírása: 2018. szeptember 10.
  • Sportköri foglalkozások, felzárkóztató, tehetséggondozó foglalkozások naplóinak kitöltése, aláírása 2018. szeptember 15.
  • Tanmenetek, foglalkozási tervek feltöltése a megadott felületre 2018. szeptember 10-ig a munkaközösség vezetőknek, akik ellenőrzik a munkatervben rögzítettek, valamint az adott csoportra történő megjelenését a foglalkozási tervekben, tanmenetekben.
  • Napközis, diák-önkormányzati munkatervek: 2018. szeptember 10.
  • Sportköri munkatervek, szakköri /tehetséggondozó/ munkatervek: 2018. szeptember 10.
  • Osztályozó vizsga:     Félévkor:                    2019. január 14-15. hétfő-kedd

Tanév végén:              2019. június 03-04. hétfő-kedd

 

 

7. ISKOLAI ÜNNEPSÉGEK, RENDEZVÉNYEK

1. Őszi nevelési értekezlet

Téma:        Komplex Instrukciós Program (KIP)

                   Komplex Alapprogram

2018. augusztus 27. (hétfő) 9 óra Szolnok

Felelős:           Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

2. Tanévnyitó ünnepség

2018. szeptember 03. (hétfő) 8 óra Cserkeszőlő

Felelős:           Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

2018. szeptember 03. 10 óra Szelevény

Felelős:           Tóth Emma

2018. szeptember 03. 11 óra Tiszasas

Felelős:           Nagy Lászlóné

3. „TeSzedd” akció

                        2018. szeptember

                        Felelős:           Bánfalviné Tamáska Mária

                                               Színné Fehér Ildikó

                                               Ponyokai Tiborné

                                               Tiszasas: Nagy Lászlóné

                                               Szelevény: Tóth Emma

4. Iskolamaraton

            2018. szeptembertől májusig 7 alkalom 1-6. évfolyam

            Felelős:           Gyóllai László

                                   Szabó Péter

                                   Gödön Marianna

                                   Tiszasas: Varga Erika

                                   Szelevény: Kerekesné Dr. Holló Helga

5. Az aradi vértanúk napja

2018. október 05. (péntek) 10 óra

Felelős:           Gödön Marianna (5/a. osztály)

                                               Gyebnár Mária (5/b osztály)

Szelevény: Sárközi Zsuzsanna (4. osztály)

Tiszasas: Hegedűs Imréné (4. osztály)

6. A Zene Világnapja – Idősek napja

                        2018. október 01. (hétfő) 17 óra

                        Felelős:           Molnárné Kis Erika

                                               Borsos – Janics Katalin

                                               minden osztályfőnök

7. „Határtalanul” Pályázat

A 7. évfolyamosok tanulmányi kirándulása Szlovákiába

                        2018. október 01 - 04.

                        Felelős:           Nagy Szilvia

                                               Benyó Gabriella

8. Diák-önkormányzati nap – Családi nap - Egészségnap

2018. október 13. (szombat)

Felelős:           Nagy Szilvia

                        Varga Imréné

                        minden osztályfőnök

9. Az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója

2018. október 19. (péntek) 10 óra

Felelős:           Bánfalviné Tamáska Mária

                        Színné Fehér Ildikó

                        Szelevény: Tóth Emma

                        Tiszasas: Nagy Lászlóné

10. Pályaorientációs nap

2018. október 26. (péntek)

Felelős:           Ponyokai Tiborné

                        Színné Fehér Ildikó

                        Szelevény: Tóth Emma

                        Tiszasas: Nagy Lászlóné

11. Móra hét

            2018. november 05 – 09.

            Felelős:           Tóth Emma

12. Nyílt tanítási nap

2018. november 12. (hétfő) Cserkeszőlő

2018. november 13. (kedd) Szelevény - Tiszasas

Felelős:           Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

                       Színné Fehér Ildikó

           Ponyokai Tiborné

           Tóth Emma

           Nagy Lászlóné

13. Hulladékgyűjtés

2018. november 10. (szombat)

Felelős:           DÖK

14. Kísérletek délutánja 7. és 8. osztályosok részére

2018. november 22. (csütörtök) 14 óra

Felelős:           Kiss István

15. Télapó buli

2018. december 07. (péntek)

Felelős:

Cserkeszőlő: 2.  5/a. 5/b. 7/a. 8/a. 8/b. osztályok és osztályfőnökeik

                        Nagy Szilvia

Szelevény:      Tóth Emma – Sárközi Zsuzsanna

Tiszasas:        Nagy Lászlóné –

20. Központi felvételi jelentkezési lapok továbbítása

2018. december 8.

Felelős:           Bánfalviné Tamáska Mária

                        Színné Fehér Ildikó

21. Karácsonyi műsor

2018. december 20. (csütörtök) 17 óra Cserkeszőlő

2018. december 19. (szerda) 13 óra Szelevény

2018. december 19. (szerda) 13 óra Tiszasas

Felelős:           Cserkeszőlő:  2. 3/a 3/b 5/a. 5/b, 6/a. 6/b osztályok és osztályfőnökeik

                        Énekkar – Borsos - Janics Katalin

                        Szelevény:      Sárközi Zsuzsanna

Tiszasas:        Varga Imréné

20. Karácsonyi és Évbúcsúztató összalkalmazotti vacsora

2018. december 21. (péntek) 17 óra

Felelős:           Molnárné Kis Erika

22. Félévi zenevizsga

2019. január 16-17. (szerda - csütörtök)

Felelős:           Molnárné Kis Erika

Borsos – Janics Katalin

zenetanárok

23. Diákközgyűlés

            201. január 21. (hétfő) 6. óra

            Felelős:           Molnárné Kis Erika

                                   Nagy Szilvia

Szelevény:      Tóth Emma

Sárközi Zsuzsanna

Tiszasas:        Nagy Lászlóné

Hegedűs Imréné

24. Sportdélután – korcsolyázás

2019. január - február

Felelős:           Gyóllai László

                        Gödön Marianna

                        Szabó Péter

26. Jótékonysági bál

2019. február 09. (szombat) 18 óra

Felelős:           Molnárné Kis Erika

                        minden pedagógus

                        tánctanárok, zenetanárok DÖK, SZMK

25. Továbbtanulási lapok továbbítása

Határidő:       2019. február 10.

Felelős:           Bánfalviné Tamáska Mária

                        Színné Fehér Ildikó

27. Farsang

2019. február 23. (szombat) Cserkeszőlő

Felelős:           1. 3/a. 3/b. 4. 7/b. 6/a. 6/b. osztályok és osztályfőnökeik

                        Nagy Szilvia

2019. február 16. (szombat) Tiszasas – Szelevény

Felelős:           Nagy Lászlóné – Hegedűsné

Felelős:           Tóth Emma – Sárközi Zsuzsanna

 

30. Iskolanyitogató

            2019. március 11 - 12. (hétfő-kedd)

            Felelős:           Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

                                   Ponyokai Tiborné

                                   Lénárdné Szokolai Orsolya

            Szelevény:      Tóth Emma – Sárközi Zsuzsanna

            Tiszasas:        Nagy Lászlóné – Varga Imréné

28. Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója

2019. március 14. (csütörtök) 10 óra

Felelős:           Kerekesné Batki Szilvia

                        Szelevény:      Tóth Emma – Sárközi Zsuzsanna

29. Ünnepi szavalóverseny

2019. március 14. (csütörtök) 14 óra Tiszasas

Felelős:           Nagy Lászlóné

                        Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

                        magyart tanító pedagógusok

31. Digitális témahét

2019. április 8-12.

Felelős:           Kiss István

Benyó Gabriella

Bánfalviné Tamáska Mária

Szelevény: Kerekesné Dr. Holló Helga

                                               Tiszasas: Varga Imréné

32. Tavaszi Nevelési Értekezlet

Téma: Komplex Alapprogram Pedagógus továbbképzés

2019. április

Felelős:           Molnárné Kis Erika

33. Április 11. A költészet napja – Ünnepi műsor

2019. április 11. (csütörtök) 10 óra

Felelős:           Borsos – Janics Katalin

                        Czakó Tiborné

            6/a. 6/b. osztályok és osztályfőnökeik

Tiszasas:        Varga Imréné

Szelevény:      Kerekesné Dr. Holló Helga

34. Nyílt tanítási nap

2019. április 17. (szerda) Cserkeszőlő

2019. április 18. (csütörtök) Szelevény – Tiszasas

Felelős:           Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

                        Ponyokai Tiborné

                        Színné Fehér Ildikó

Tiszasas:        Nagy Lászlóné – Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Szelevény:      Tóth Emma

35. Első osztályosok beíratása

            2019. április

            Felelős:           Rozmisné Oláh Katalin iskolatitkár

            Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Tiszasas:        Nagy Lászlóné - Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Szelevény:      Tóth Emma

36. A Föld napja osztálykeretben, virágültetés

2019. április 25. (csütörtök)

Felelős:           Borsos – Janics Katalin

                        Czakó Tiborné (6/a; és 6/b; osztályok)

                        Varga Imréné – Tiszasas

                        Sárközi Zsuzsanna – Szelevény

37. Kísérletek délutánja 6. 7. és 8. osztályosok részére

2019. április 26. (péntek) 14 óra

Felelős:           Kiss István

38. Anyák napja

            2019. május 2-3-4. (szerda – csütörtök - péntek) 16 óra Cserkeszőlő

Felelős:           alsós osztályfőnökök

                        Ponyokai Tiborné

2019. május 3. (csütörtök) 16 óra Tiszasas – Szelevény

Felelős:           Nagy Lászlóné – Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

                        Tóth Emma

39. Jászkun Redemptió május 6.

2019. május 6. (hétfő) 8 óra Cserkeszőlő

10 óra Szelevény

11 óra Tiszasas

Felelős:           Nagy Szilvia

                        Nagy Lászlóné - Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

                        Tóth Emma

40. Hulladékgyűjtés

2019. május

Felelős:           DÖK

42. Idegen nyelvi kompetenciamérés 6-8. évfolyamok

2019. május 22. (szerda)

Felelős:           Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

Kerekes Zoltán

Nagy Szilvia

Színné Fehér Ildikó

43. Kompetenciamérés 6-8. évfolyamok

2019. május 29. (szerda)

Felelős:           Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

                        Színné Fehér Ildikó

                        Nagy Lászlóné

                        Tóth Emma

                        Ponyokai Tiborné

                        Kerekesné Batki Szilvia

                        Kiss István

44. Gyermeknap

2019. május 24. /péntek/

Felelős:           DÖK

            minden osztályfőnök

47. Zenevizsga

            2019. május 29-30. (szerda - csütörtök) 15 óra

            Felelős:           zenetanárok

                                               Borsos Janics Katalin

                                   minden osztályfőnök

46. Nemzeti Összetartozás napja

2019. június 4. (kedd) 10 óra

Felelős:           Benyó Gabriella

                        Nagy Szilvia

                        Nagy Lászlóné – Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella - Tiszasas

                        Tóth Emma - Szelevény

48. Silver Vizsgabál

            2019. június 03. (hétfő)

                        16 óra Cserkeszőlő

                        13 óra Tiszasas

                        14,30 óra Szelevény

            Felelős:           tánctanárok

                                   minden osztályfőnök

49. Ballagás

2019. június 15. (szombat) 9 óra

Felelős:           Bánfalviné Tamáska Mária

                        Színné Fehér Ildikó

                        Benyó Gabriella

                        Nagy Szilvia

50. Tanévzáró

2019. június 17. (hétfő) 16 óra Cserkeszőlő

Felelős:           Dr. Gulyásné Romhányi Gabriella

2019. június 17. (hétfő) 14 óra Tiszasas

Felelős:           Nagy Lászlóné

2018. június 17. (hétfő) 13 óra Szelevény

Felelős:           Tóth Emma

51. Tantestületi Tanulmányi kirándulás

2019. június 20. (csütörtök)

Felelős:           Molnárné Kis Erika

52. Erzsébet Napközis Tábor Pályázat

2019. június 24 – 28.

            Felelős:           Ponyokai Tiborné - Cserkeszőlő

                                               Varga Imréné - Tiszasas

                                   Sárközi Zsuzsanna – Szelevény

53. Erzsébet Tábor Fonyódliget vagy Zánka Pályázat

2019. július – augusztus

 

 

            Felelős:           Színné Fehér Ildikó - Cserkeszőlő

                                               Nagy Lászlóné - Tiszasas

                                   Tóth Emma – Szelevény