Fakultatív tevékenység

A Cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola 7. évfolyam 27 tanulója, 3 pedagógusa a Határtalanul! tanulmányi kirándulás hetedikeseknek című pályázat keretében 2016. május 10 - 13-a között Erdély magyar lakta területét látogathatták meg. Mielőtt kezdetét vette az utazás többféle tevékenységet valósítottak meg.

Fakultatív tevékenység

Ellátogattunk áprilisban Budapesten a Magyarság Házába, ahol láttuk a világ magyarságára jellemző értékeket, eredményeket, teljesítményeket, sikereket. Megismerkedtünk a hungarikumokkal, az épített és szellemi örökséggel, a magyar kultúra kincseivel, a tudományos, szellemi és fizikai teljesítményekkel. Az állandó kiállításon, a Mi, magyarok címmel Kosztolányi Dezső által kiválasztott 10 legszebb magyar szó (anya, gyöngy, szűz, ősz, kard, vér, csók, sír, láng, szív) segítségével képet kaptunk arról, hogy milyenek vagyunk mi, magyarok.

                                                                                         Kiszely Noémi, Földesi Zsuzsanna

                                                                                                                      tanulók

 

1

 

Fakultatív előkészítő tevékenység keretében Dél-magyarországi és Székely népdalokat tanultunk hangszerkísérettel Molnárné Kis Erika tanárnő vezetésével. A népdalcsokrot sajnos a torockói általános iskolában tett látogatásunk alkalmával nem volt lehetőségünk bemutatni, ezért Torockón, a Duna Házban adtuk elő.

                                                                                                                      Nagy Kitti

                                                                                                                                       tanuló

2

3

 

 

 

Előkészítő órák keretében először Nagy Szilvia tanárnő vezetésével Power Point-os bemutatóval áttekintettük az érintett helyszínek térben, időben való elhelyezését, történelmi folyamatokat, határon túli magyarság létszámát, ottlétének történelmi okait, etnikai összetételét.

4

Földrajz tükrében Szabó Péter tanár úr segítségével végigkövettük térképen az útvonalat, természetföldrajzi adottságokkal ismertetett meg bennünket.

5

Nagy Lászlóné tanárnő irodalmi szempontból segített bennünket felkészíteni híres, Erdéllyel kapcsolatban állt írók, költők munkásságáról. Iskolánk névadójának - Petőfi Sándor - életét, munkásságát csoportmunkában dolgoztuk fel, melynek eredménye egy tablókép, illetve egy színvonalas Petőfi emlékműsor összeállítása.

Utazásunkra egy kötetlen beszélgetés formájában igazgatónőnk felhívta a mi és szüleink figyelmét a toleráns, kooperatív viselkedésre, az utazáshoz szükséges felszerelésekre. Ezen órákkal a pedagógusaink bővítették, mélyítették erdélyi ismereteinket és teljes felkészültséggel indulhattunk a kirándulásra.

Deák Tamás, Tigyi Zoltán

tanulók

 

6